Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wydział Elektrotechniki i Informatyki powstał jako jeden z pierwszych. Inicjatorem utworzenia Wydziału Elektrycznego był organizator szkolnictwa wyższego w Rzeszowie - doc. Roman Niedzielski, a organizatorem pierwszych zespołów dydaktycznych był dr inż. Jerzy Sozański, który został też pierwszym dziekanem Wydziału. Początkowo na Wydziale Elektrycznym Wyższej szkoły Inżynierskiej kształcono wyłącznie inżynierów, a wybór kierunków był znacznie mniejszy niż obecnie.

Aktualnie na wydziale prowadzonych jest 5 kierunków:

Rada Samorządu Studentów

Samorząd studencki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki składa się z pięciu osób. Przewodniczącym jest Konrad Łukiewicz a pozostali członkowie to: Krzysztof Wrona, Magdalena Kochman, Cezary Bober, Klaudia Majkut. Naszym podstawowym celem jest niesienie pomocy studentom. Udzialemy się także poprzez organizowanie różnego rodzaju wydarzeń takich jak juwenalia, kolaże kół naukowych czy spotkania z przedstawicielami firm.

Konrad Łukiewicz

Jestem studentem informatyki na II stopniu (Systemy i sieci komputerowe). Mam przyjemność być Przewodniczącym Wydziałowego Samorządu Studenckiego Wydziału Elektrotechniki i Informatyki oraz Przewodniczącym komisji ds. IT w Samorządzie Studenckim Politechniki Rzeszowskiej. Po studiach planuję otworzyć hobbistyczną hodowlę jamników króliczych a w wolnym czasie przekonuję użytkowników Androida do przejścia na ”nadgryzione jabłko”.

Członkowie samorządu

Krzysztof Wrona

Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf, kinomaniak oraz operator drona. Na bieżąco monitorujący informacje z dziedziny IoT i zwiększający swoje umiejętności obsługi programu Microsoft Excel. Osoba pewna siebie, która chętnie nawiązuje nowe znajomości oraz prowadzi publiczne wystąpienia. Fan owocowych korporacji i gumowych kaczuszek.

Magdalena Kochman

Jestem studentką informatyki na II stopniu studiów stacjonarnych. Należę do koła SKNI KOD, gdzie jestem członkinią zarządu, a także aktywnie uczestniczę w projektach. Interesuje się Uczeniem głębokim oraz sztuczną inteligencja, która mam nadzieję nie przejmie władzy nad światem. Aktualnie pracuję również jako Frontend Developer.

Cezary Bober

Uzyskałem tytuł zawodowy inżyniera na kierunku Informatyka. Pracuję jako Frontend Developer, a także kontynuuję studia na II stopniu. Interesuję się frontendem (TypeScript, React). W wolnym czasie lubię taktyczne rozgrywki w R6 oraz długie seanse przy filmach Mrkeybrd.

Klaudia Majkut

Hej, jestem Klaudia. Jako rodzynek studiuje automatykę i robotykę na trzecim roku. Uwielbiam pieski i kebaby o 3 w nocy, a gdy nie robię sprawek to czytam książki i chodzę na spacerki :)

Zostań członkiem samorządu!

Każdy student może zaangażować się w pracę Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej. Aktywnie działając w samorządzie poznasz wielu studentów z różnych kierunków oraz wydziałów, a także lepiej poznasz swoją uczelnię!