Wydział Elektrotechniki i Informatyki

Wydział Elektrotechniki i Informatyki powstał jako jeden z pierwszych. Inicjatorem utworzenia Wydziału Elektrycznego był organizator szkolnictwa wyższego w Rzeszowie - doc. Roman Niedzielski, a organizatorem pierwszych zespołów dydaktycznych był dr inż. Jerzy Sozański, który został też pierwszym dziekanem Wydziału. Początkowo na Wydziale Elektrycznym Wyższej szkoły Inżynierskiej kształcono wyłącznie inżynierów, a wybór kierunków był znacznie mniejszy niż obecnie.

Aktualnie na wydziale prowadzonych jest 5 kierunków:

Rada Samorządu Studentów

Samorząd studencki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki składa się z pięciu osób. Przewodniczącym jest Konrad Łukiewicz a pozostali członkowie to: Dawid Stawowy, Magdalena Kochman, Cezary Bober, Julia Słoboda. Naszym podstawowym celem jest niesienie pomocy studentom. Udzialemy się także poprzez organizowanie różnego rodzaju wydarzeń takich jak juwenalia, kolaże kół naukowych czy spotkania z przedstawicielami firm.

Konrad Łukiewicz

Jestem studentem Informatyki na II stopniu. Jestem Przewodniczącym Wydziałowego Samorządu Studenckiego WEiI oraz Członkiem Prezydium SSPRz ds. Zarządzania i Organizacji. Lubię poznawać studentki z Erasmusa oraz w wolnych chwilach delektuje się słodkimi, czerwonymi winami (nie mylić z Winami Tuska).

Członkowie samorządu

Dawid Stawowy

Jestem studentem 3 roku Elektrotechniki. Mam przyjemność być członkiem Prezydium Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, w którym pełnię rolę wiceprzewodniczącego. Po studiach planuję założyć własną szkołę sztuk walki i walczyć o sprawiedliwość na świecie.

Magdalena Kochman

Jestem studentką informatyki na II stopniu studiów stacjonarnych. Należę do koła SKNI KOD, gdzie jestem członkinią zarządu, a także aktywnie uczestniczę w projektach. Interesuje się Uczeniem głębokim oraz sztuczną inteligencja, która mam nadzieję nie przejmie władzy nad światem. Aktualnie pracuję również jako Frontend Developer.

Cezary Bober

Uzyskałem tytuł zawodowy inżyniera na kierunku Informatyka. Pracuję jako Frontend Developer, a także kontynuuję studia na II stopniu. Interesuję się frontendem (TypeScript, React). W wolnym czasie lubię taktyczne rozgrywki w R6 oraz długie seanse przy filmach Mrkeybrd.

Julia Słoboda

Jestem studentką pierwszego roku elektromobilności, także dopiero zaczynam swoją przygodę z Samorządem Studenckim. Na codzień interesuję się książkami i pisarstwem, lecz w moim sercu jest jeszcze miejsce dla "tachania żelastwa".

Zostań członkiem samorządu!

Każdy student może zaangażować się w pracę Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej. Aktywnie działając w samorządzie poznasz wielu studentów z różnych kierunków oraz wydziałów, a także lepiej poznasz swoją uczelnię!